Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2012

22. 11. 2011

 

 

 

 

2012

Náš největší úspěch není v tom, že ne(s)padneme, ale v tom,

že vždy vstaneme, kdykoliv (s)padneme.

(KONFUCIUS-lehce parafrázovaný)

 

KDYŽ SE TO TAK VEZME -  DO HOSPODY VLEZME !

zacatek.jpg

 Středa, 4. ledna -náš věkový průměr  nám dává morální nárok neměnit zvyky ( neplatí o partnerech ), takže po "novoročním" volejbálku v tradiční tělocvičně, novoroční pivínko v tradiční hospůdce. Ani Alenka Motalová  nezměnila datum narození a tak tradičně  s první hospůdkou i tradiční oslava jejích  tradičních 'novoročních' , letos 55. narozenin.  A co hlavně přejeme Alence?  Samozřejmě zdraví, méně úrazů a hodně  rodinné pohody. A děkujeme za pozvání. NA ZDRAVÍÍÍÍÍ  !!!

Středa, 1. února - jen stručná rekapitulace právě uplynuvšího ledna. Venku zima...v Tesku novoroční slevy...Vodafon už slaví Velikonoce...ve státě bordel...v Ostravě smog...a co volejbalové kočky? Tak tady je vše v pořádku páč víme, že hrajeme volejbal proto, aby chutnalo pivko.

 

          HALÓ, HALÓ !  POZOR, POZOR !  STALA SE VELKÁ VĚC !  

   Dne  31. ledna 2012  přišel na svět  FILIP !

 

V úterních večerních hodinách, se v dalekém Španělsku, narodil Kačabě a  Tomášovi kluk jako buk! Tímto Dance  a Radkovi přibyl, po dvou vnučkách, vnuk - konečně chlap. Je s podivem, že obě sestry Radka i Káča, přivádějí své potomky daleko v cizině.

To však rozhodně nebrání tomu, abychom MY – volejbalové kočky, nepřivítaly nový život a to přímo na posvátné půdě - na hřišti, v tělocvičně!

Babička se postarala a my  jsme Ti, Filípku, s radostí připily šampaňským i pivkem na zdraví a na šťastnou cestu životem, na které ať Tě provází mnoho lásky a krásného přátelství. 

                                     

                                     Mámo, táto, bábi, dědo – gratulujeme!     VK

filip.jpg

 

 Středa, 29. února -  jednou za čtyři roky se podaří devětadvacátý únor. Ač o den delší měsíc, přesto, nezdá se vám, že ten čas děsně letí? Vždyť nedávno jsme si připíjeli na veselé Vánoce, dobrý rok a už jsou dva měsíce pryč. Mnohé ještě nemáme za sebou ani " jarňáky s lyžovačkou" a šatnou už se nesou velikonoční řeči,(problémy s drahými vajíčky),  tipujeme, jak brzo se půjde hrát do Mariánek,(těšíme se na pivo k lajně), plánují se červnové oslavy padesátin, šedesátin,(síla, co?),velké prázdniny utečou jako voda (hlavně učitelkám), chvíli se poradujeme z hezkého podzimu(cítím to v kostech) a jsou tu Vánoce ... ??? ...,   jediný způsob, jak zpomalit běh času - nějaký dobrý long drink. Ale né, čas je samozřejmě relativní pojem, tak si užívejme hóóódně dlouho každou sebekratší chviličku, třeba:  podařenou smeč, chytrou 'ulívku',  komický zákrok, že nám letos  přibude další volejbalista/ka, .....atd., ...... atd., .....,

 

Středa, 4. dubna. Jedna – dvě středy /nebo víc?/  lyžovačky, které se všem letos opravdu povedly, jarní prázdniny a je duben, velikonoce za dveřmi.

Na tréninku rekordní účast, už chyběla jen Mirka s Luďkou – obě zdravíme, zastavte se někdy! V tělocvičně teplo, slušné výkony, takže pivko bude chutnat. Stačíme ještě popřát Evě k narozkám a připít na zdraví naším oblíbeným zlatým mokem.   

Popřejeme si k velikonocům, mají být sice řádně studené, ale to nebrání už dotazům na hřiště v Mariankách. Táhne to ven. 

Tak kočky, nechte si „vyšibat“ nožky, ať celý rok zase dobře skáčou a veselé jarní svátky, ale i všechny dny příští.   

Úterý, 10. dubna - Honza, zvaný SOSlinka, se rozhodl, že už chce koukat na svět s nadhledem (nadhledu ?) a vybral si na to - možná nebeské - leč hodně neuchopitelné místo ........Věřím však, že coby duchovní otec našich eStránek.cz  nepřeruší kontakt a bude stále vědět, jak to tady dál vedeme........ Za všechny volejbalové kočky se s Tebou, Honzo, loučím ...... a děkuji.........  Eva.

 

 Středa, 25. dubna  -  poslední jarní zvonění na Šmeralce

Celkem se vydařilo, pokud pomineme, že jen Ilon a Ali Mot. nezapomněli na narozeniny Ali Porostlé. No, lepší už to nebude! Naštěstí oslavenkyně samotná, jak je jejím zvykem, vše přešla s úsměvem a šampaňo, později i pivko, teklo proudem.

 

nezdrzujte--nalevam.jpg

 

 A tak jsme se rozloučily s tělocvičnou. Nebylo to jednoduché, hrozilo přehřátí "motoru"   Přežily jsme - deset statečných.    

                                                          Vrátíme se v říjnu 

                                  u-site.jpg

 

 Květen 2012

Tak jsme zahájily letní sezonu „Na Mariánkách.“ 

V pondělí, 30.dubna, jsme se sešly opět na našem „letním hřišti.“ Vyzbrojeny zahradním nářadím Romče a Alče jsme se pustily do zvelebování hrací plochy. Do válce byly zapřáhnuti tři koníci a velkými pomocníky byli i Evička s Vašíkem.

Bylo krásně a tak chutnalo i pivko v nedaleké hospůdce.

 

tri-konici.jpg

 

 

pomahali-vsichni.jpg

 

Pondělí, 7.května – ochladilo se, ale zvítězily jsme samy nad sebou a zasportovaly si. V závěru nastaly problémy s pivkem – chlapi tu slavili v klubovně dvě padesátky, ale vše dobře dopadlo.

A navíc – velký zážitek. Dokonce jsme přerušily hru, ve chvíli, kdy kráčela kolem super děva /k/, objednaná chlapy na tři hodiny.  Jo, dobrý!

 

Pondělí, 28. května

Zcela standardní trénink. Před pátým setem objednávka piva a pak známý závěr, viz. foto.

 

 

na-vitezstvi.jpg

Přeci jen bylo něco navíc.

V pátek 26. května, nejmladší z našich dětí Terezka Rakusů,

 

maturovala za čtyři, tedy 4x za jedna.  Gratulujeme, ale hlavně přejeme přijetí na vysokou právě tam, kam si to nejvíce přeješ, Terezko.   

A ještě – dopoledne dokončila své studium na VŠB Iva Dvořáků.

Šťastnou cestu životem, ing. Ivo!  

A aby tomu nebyl konec, ještě i  Kubíček Nowaků  je také  Ing. !!!     Taková obrovská koncentrace inteligence. Není to nakažlivé ? Fakt je květen měsícem lásky ?

Všem dětem, které dělají radost nejen pyšným rodičům, ale i nám, ještě jednou od  BLAHOPŘEJEME !!!

Sobota, 2. června - dostalo se nám velmi milého pozvání na specialitku z májové bryndzy. Ano,správně tušíte, konalo se Jarčino  vyhlášené bryndzohaluškobraní, takže účast byla téměř 100%. Všem zájemcům Jarka nesobecky prozradila recept, takže kukněte do fotogalerie, kde krom něj najdete i odpověď na otázku, jak bylo u Jarky.  Po opulentních hodech  (někteří si totiž řekli o přídavek i 3x, že Olane ),  kde nechyběly bublinky, slivovička, podmáslíčko, moučníček od Saši a kafíčko,  se rozhodovalo, do které hospůdky na pivíčko. '' U MAMY'' ? či '' U TATY'' ?. Druhá varianta vyhrála, tak se přesouváme, či spíše překulujeme k "TATOVI" a  pokračujeme v  pohodověslunečnovětrném odpoledni, které se uskutečnilo díky jednomu milému pozvání.... Jaruš,    d ě k u j e m e  !!!

  Není zač, hlavně, že chutnalo. J.

                                      Pivko U Táty

pivko-po-haluskach.jpg

 

Červen utekl jako voda, přičemž nelze říci, že by se nic nedělo, ba právě naopak, ono se dělo. A moc! Krom běžných volejbalových pondělků, tzn. dnů, kdy se hraje volejbal, hodně se slavilo. A proč ?  Začalo to už 22. 5. - kdy  jsme nezapomněli, že  Alenka Tesařová - dovršila své první PADESÁTINY !!! Ale slavilo se až 9. června.   Mnohý kronikář v časech, kdy ještě nikdo neměl tušení o fotodokumentu, ručně a krásně maloval majuskule a zaznamenával děj událostí, dnešní kronikáři právě využívají pohotově zaznamenaných okamžiků a  tak nebudu unavovat obšírným popisováním. 'Jarčina'  fotogalerie jasně vypovídá o pohodě, veselí a dává tušit, že všichni zúčastnění rádi přijali Alenčino pozvání, aby ji bezpečně převedli do druhé padesátky života, páč si to svým optimistickým přístupem k životu a nikdy nechybějícím úsměvem na rtech zaslouží.  Alenko, děkujeme !!!

Další "kulatý" oslavenec - šlechtic Roman a jeho ŠEDESÁTKA . Ta přišla 16. 6. , ale zapíjela se 29. 6. Oslavy se zdržely kvůli opožděnému příjezdu  ' krásných Havajanek ' a také ceremoniář královny Alžběty II. nám jiný termín nedovolil. Vše je opět podrobně zdokumentováno v naší, dnes již téměř galerii slavných !!! A je se na co koukat !!!

No a mezi těmito výše zmíněnými  "číslicemi" ,  se dne 28. 6. nesměle pyšní  svými čtyřicátými sedmými narozeninami  nemravně mladá Romana . Takže Romčo, přejem hlavně zdraví  a volejbal, ať dál Tě baví !

Úspěšně jsme se propili k  červenci.  A hned se začíná, vlastně my jen pokračujeme - Jaroslava 1.7.-  svátek ,  Irča 4.7. - narozeniny-pozor! poslední v řádu padesátek!  Ještě že ty pondělky to jistí. Prázdninové absence jistě poznamenávají naši hru, naštěstí nám však nechybí chuť udělat si žízeň na pivo. Půlka prázdnin je již v pr..opadlišti dějin, zaznamenání hodné chvíle ale byly, např. Kačaba s Filípkem potěšila volejbalové sudičky(viz FG), šlechtičny kolmo i pěšmo na výletech (viz FG) a hru volejbalovou,kde svádíme boj s míčem,vedry a žízní, prokládáme oslavami narozenin - nejdříve Borka 22.7. a také Mirka 25.7 .Občas je naše hra taková ospalá. No bodéjť,dlouho do noci koukáme, jak moc se liší naše pojetí hry s olympijským volejbalem. Frontmani VK -Saša a Václav - to jeli prozkoumat na vlastní kůži a oči do Londýna. Už se těšíme na jejich dojmy a postřehy.

Pondělí, 13.8. - dnes je ideální hrací počasí, účast hojná, hřiště dešti pokropené a neprášící !!!!!!!!, 4x přejeme našim Alenkám k svátku, Iva nám alespoň na chvíli snížila náš věkový průměr, Eva má parádní blok - né však na síti, ale krční páteře, sleduje hru z lavičky a došla k názoru, že kdyby měl reprezentační trenér Carlo Parisi nouzi o kvalitní hráčky, tady by jistě s výběrem uspěl. Její slova potvrdili  svými postřehy přímo z centra  dění v Londýně i Saša s Vaškem. Ještě stále bylo z jejich slov cítit nadšení  z cest, ze sportovišť, města samotného, ale nejvíc  je uchvátilo nasazení, obětavost a pohodovost stovek dobrovolníků. Shlédli i volejbalová klání na nejvyšší úrovni a kdyby v Mariánkách byl takový stadion jako Earls Court pro 18.000 diváků, to naše nasazení, zápal a radost ze hry by se dalo jistě srovnat s tím olympijským.... . Zasloužené pivko dnes proložila Aťka pikantními jednohubkami a růžovým J.P. Chenetem, neb 11. 8. již po  61.  slavila svůj den narozeninový.  Tedy NA ZDRAVÍ a hlavně ZDRAVÍ  !!!  

Nóóó, tak tohle pondělí, 20.8. - mělo svých pár  nej ..... ,    nej-enže bylo v 18.00 hod. 86°F,  pak to nej-dříve vypadalo, že změníme tradiční pondělní program a začneme pivkem, poté probereme všeliké všeobecnosti a pak možná i dáme volejbálek, ale to by na hřišti nesměly být šlechtičny -zvítězila vůle, hlad po míči - takže klasika . Kapitánka dovolila nej-žíznivějším, nechat si donést pivo až k lajně už při hře, nej-šílenější byla Eva, která právě sešla z Lysé hory rovnou na plac, nej-vydařenějších zákroků jsme měly snad každá několik - není divu, kombinace saharského klimatu-českého piva-BIO 3  zátěže a našeho věku -přináší komično, nej-zákeřnější byli komáři, kteří letos poprvé bodali jak diví, až nás doslova vyštípali z pohodového posezení  na lavičkách s Jarkou, která odjíždí 25. 8.  na tři(4) týdny do Lázní Luhačovice . K  62. narozeninám jsme tudíž Jarce popřály v předstihu, nej-zkušenější předaly pár TOP-rad, hodících se  do lázní a Jarka nám za přání koupila všechny ty hektolitry piva, co jsme dnes vypily -  na její počest a NA ZDRAVÍ !!!  Ale hlavně, Jaruš, nezapomeň, že my ženy - jsme andělé........a když nám někdo poláme křídla, prostě v létání pokračujeme na koštěti .... ještě jednou - všechno  nej ...... 

      Děkuji všem za všechna krásná přání k narozeninám, když se vyplní jen z poloviny, bude to úžasné!

Věřím, že se dostanu v Luhačovicích jak ke sportu, tak k pivku a totéž přeji i vám na Mariánkách.

 Budu se těšit, v polovině září, znovu na značkách.  

Zvýšený výskyt pedagogického intelektu je jasným signálem, že je tu září a kronika zaznamenává  3.9. Sašiny dvaašedesátiny a jelikož  letí 10.září do Japonska, tak by se slušelo kalíškem saké a hrdelní japonštinou ,, hoď hóóó tam" popřát .  Ale po ,,mariánskohorsku" se nám to také líbilo. Saši přejeme hlavně ať si z cest co nejvíc zapamatuje, může se to hodit, až nám bude povídat.. vyprávět..přehánět.. hlavně však, jak tam místní murakami  ..... 

  

120px-itsukushima_torii_angle.jpg

 

 

 

 

   Itsukushima Torii

  

 

 

 

 

 

 ,, Krásné tělo, skvělý duch.. mužských kolem very much...zkušenější  dalším rokem...život vychutnávej každým lokem...vždy v pohodě naladěná...zkrátka 100% žena ... "

Tyhle verše už patří Darji, čtvrtému  září a konečně dostavivším se PADESÁTINÁM  !!!!!!!!!!!!!!! 

Ozvala se nám Jarka z Lázní Luhačovice, že si pro velký úspěch prodlužuje pobyt.  ???????    V září 2001 padlo NewYorčanům k nohám WTC  . To Jarce v září 2012 padla k nohám promenáda v 'Luhačkách' .  Vyhrála totiž s tamním babincem nějakou kloboukovou promenádu, nebo co .....tož to si také necháme vyprávět... Již teď ale víme, že Jarča ladí fyzičku, dodržuje ' řezaný ' pitný režim, zkrátka užívá si život tak, jak to umí života znalé ženy . Jaruš - jdi do toho !!!

 

 jdeme-na-to.jpgSilná luhačovická čtyřka -

 vítězky letošní kloboukové soutěže !

 

    Vyhrál dobrý nápad = noviny,  provázek, lepidlo na tapety.

 

  V lázních je báječně - vyzkoušejte!!!

                            

To se holt pozná volejbalová šlechtična.Ty modely by vám záviděl i Philip Treacy.  Úžasné.   Ale všechno to letní  ' běsnění ', počínaje prázdninami , přes různé dovolenky, lázně,  poznávačky se v září pomalu završilo a Mariánskohorské skotačení  se s nadcházejícím říjnem přesune do tělocvičny 'na Šmeralku". Jedna významná akce nás však v Mariánkách ještě čeká .... .... 

Promiň, kroniko, jestli trošku spletu čísla,  ale po dvou letech je Majka opět šťastnou babičkou, tentokrát se 12.září podařil Jance a Romanovi  zázrak o rozměrech 3,20kg a 49 cm se jménem TEREZKA. To štěstí, koukající z fotek vám všem moc a ze  přejeme !!!

Pondělí, 1.10. - poslední voliš letos venku, poslední pivo k lavičce, Saša ještě nesrovnala oči ani myšlenky z cest po Japonsku, chrlí na nás nadšeně dílčí dojmy, emoce, nad čím žasla, čemu se divila, co nechápala, inu - pochopili jsme, že je to úplně jiný svět, hlavně to tradiční Japonsko, ale cestování  se ještě nevzdává - zítra jede pro a přiveze si ' Vencu' z lázní .

3. října - ,, .....sobotní odpoledne stane se....." jo jo - Danka - ačkoli tomu nikdo nevěří,13. října se pravděpodobně dočká svojí nepravděpodobné šedesátky. Proč tomuto číslu nikdo nevěří? Odpověď najdete ve fotogalerii.  Ta šlechtična, co vypadá na třicet, tak to je naše Danka. A že jsme si to užili, není třeba zdůrazňovat. Přesto však hvězdou oslav - Danuš  promiň - byl Filip Sličný, Katčin syn, který byl zábavný, společenský, výdrž větší než možná mnozí z nás, žádná melodie mu nebyla cizí, nasával stejně srdnatě, jako my - prostě  nádherný  osmiměsíční chlap jakoby né z tohoto světa . Potěšil a pohladil . Danko, děkujeme za pozvání, skvělou hudební produkci ......a jinak už vše bylo řečeno.....

 Středa,10. 10. - přízemní mrazíky by nám asi vadily při hře, hlavně při pádech na zem, tak se z outdoorového  stává indoorový volejbal a kde jinde, než  'na Šmeralce'. Hra po rozpačitém začátku nabrala na grádech a s vysokou úrovní naší hry jsme spokojeny. Radost trošku kazí, že zas pivo dáme v zahulené hospodě, ale jelikož asi bude naše republika poslední světovou výspou, kde se furt a hlavně všude hulí  , .... nic moc vyhlídky , ....leda změnit lokál, ....

Kapacita našich e-stránek je ze 70% již zaplněná, takže milá kroniko - zestručníme. Říjnové volejbálky probíhaly přiměřeně věku, času a náladě, Aťka rozšířila řady smečařek, hra u sítě nabrala na razanci, takže polařky si libují ... Zaznamenání hodnou událostí je tzv. nekuřácká místnost v ´naší hospůdce´, kde se pomalu zabydlujeme.

Středa,7.11. - po volejbálku slavíme, nikoli VŘSR, ale Majčiny poslední narozeniny v řádu  padesátek. V tělocvičně se Majka vyskytuje jen vzácně,  zato v hospůdce za nás platí, kdykoliv  příjde. Posledně se zapíjela vnučka Terezka a dnes narozky. Majenko, děkujeme za pozvání, vždyť při pohárku a všeobecném klábosení jednoho tak neštve, že stárnutí je sice otrava, ale je to jediný způsob, jak se dožít vysokého věku.

Tak jako padání listí  je u konce, stejně tak měsíc listopad již léta zakončujeme u Alenky Nowakové jejími narozeninami.  A nezklamala ani letos. 28.11. - středa - volejbálek a my se těšíme, neboť u Alenky je vždy prima. Za zmínku stojí naše zpívánky s Haryho kytarou a také fakt, že jsme toho hodně prokecaly. Ali nachystala  neskutečné dobroty  a my chrlily vzpomínky na různá témata. Je toho potřeba využít dokud si ještě něco pamatujeme . Mnohé se týkaly příhod s pivem, pro nás tak příznačným mokem.  Hary vše korunoval otevřením irského piva, ve kterém našel náhradní oči. Však je také na nás pěkně valil , fešák.

hary.jpg

 

 

 

 Alenko, děkujeme a ještě jednou za  všechy  -   HODNĚ ZDRAVÍ !!!

 

 

 

 

 

A vzhůru do měsíce prosince, během kterého se úspěšně probojujeme (každou středu na  hřišti) a propijeme(každou středu v hospůdce) k závěru roku 2012.  A je to tady !!19.prosinec  -  po volejbálku - tradiční Vánoční besídka s tou pravou atmosférou, rozbalováním dárečků, zpívánky a srdečná pohoda, kterou umí navodit jen čas vánoční.......(viz fotogalerie)

Pondělí, 24.12. -  štědropolední posezení  U RADY, studené pivo, skvělý KUBA houbový a ještě lepší Nowak, svou přítomností nás potěšily i 'děti' Terezka, Honzík, Borka a Iva. Milé klábosení končíme vzájemným přáním si hezkých Vánoc, veselého Silvestra a dobrého nadcházejicího roku. Někteří se ještě sejdeme přímo na Silvestra. A opět  U RADY !!!!!!

 

                                                         A je tady  SILVESTR 2012

A začal báječně, v  pohybu.  V deset dopoledne jsme se sešli na Smyčce a vyrazili na procházku. Přes zastavení na Skalce, kde bylo dostatek sněhu i spokojených lyžařů jsme pokračovali směr Vřesina, cíl hospůdka  Na Růžku. Pivko, čajíky, rumíky a hlavně tvarůžky. Byly výborné. 

 

 

posilneni-s-parfemem.jpg

Zastávka - posilnění "z parfému" 

 

 

tvaruzky.jpg

 

A kolem šesté se setkáváme opět a opět, jako loni, U Rady. Došlo až 22 lidiček.

Dobré pivko, slivovice, hruškovice, vínko, chuťovky, cukroví a samozřejmě - uzená žebra. Bylo báječně, a přestože hrozila některým smrt "z přežrání" prozpívali jsme se a tentokrát i protančil, do nového roku. Ať se nám v něm pohyb daří !

                            Tak ještě jednou -  šťastný, zdravý, vese!ý rok 2013 ! 


                                                   
.....aspoň tak,  jak  "naše mládí "

nasi-mladi.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář